Zacznijmy działać razem już teraz

Co oferujemy obecnie?

Udzielamy konsultacji i porad podatkowych dla przedsiębiorców, którzy zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Ukrainy.

Doradztwo podatkowe

Doradzamy w kwestiach dotyczących opodatkowania transakcji gospodarczych dokonywanych na terenie Ukrainy oraz innych obowiązków i ryzyk podatkowych związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej w Ukrainie. Doradzamy w zakresie międzynarodowych regulacji podatkowych, w szczególności przepisów wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Ukrainą.

Wsparcie księgowe

Wyjaśniamy obowiązujące przepisy prawa ukraińskiego z zakresu księgowości, w szczególności dotyczące zarządzania dokumentacją, przestrzegania krajowych standardów rachunkowości i sprawozdawczości oraz sporządzania deklaracji księgowych. Udzielamy rekomendacji dotyczących organizacji polityki rachunkowości i polityki kadrowej.

Rejestracja działalności w Ukrainie

Przedstawiamy informacje na temat możliwych form prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Ukrainy i odpowiednich systemów podatkowych, pokazujemy wady i zalety wybranych form i doradzamy przy wyborze optymalnego rozwiązania. Udzielamy informacji na temat procesu rejestracji odpowiedniej struktury biznesowej w Ukrainie i wymaganej dokumentacji.

Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na terytorium Ukrainy?

Wiele przedsiębiorców dostrzega perspektywę rozwoju biznesu na ukraińskim rynku i chce wykorzystać możliwość wejścia na nowy rynek. Są różne sposoby na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Ukrainie.Poniżej przedstawiamy kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę rozpoczynając działalność na rynku ukraińskim.

Czy można prowadzić swoją działalność gospodarczą na terenie Ukrainy bez zakładania odrębnych struktur prawnych?

Jak zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, utworzyć stały zakład lub wybrać inną formę prawną dla swojego biznesu?

Jak zorganizować prowadzenie księgowości i ewidencję kadrową w firmie?

Czy zgodnie z ukraińskim prawem wymagane są dodatkowe zezwolenia na prowadzenie określonych rodzajów działalności?

Jak długo trwa proces rejestracji działalności gospodarczej w Ukrainie i jakich nakładów finansowych należy się spodziewać?

Czy obowiązkowe jest posiadanie ukraińskiego konta bankowego i jaka jest procedura otwierania konta dla spółki zagranicznej?

Jakie wyzwania stoją przed zagranicznym przedsiębiorcą przy wejściu na rynek ukraiński?

Jakie podatki należy płacić prowadząc działalność na terytorium Ukrainy?

Jakie deklaracje i inne raporty należy składać do organów podatkowych? Kiedy i w jakich terminach należy je składać?

Jak wygląda proces nabycia i/lub sprzedaży nieruchomości i/lub ruchomości?

W jaki sposób regulowane są relacje z zagraniczną spółką macierzystą w obszarze podatkowym?

Jak kształtują się inne kwestie związane z wyzwaniami podatkowymi i księgowymi?

Budujmy przyszłość razem

Usługi po wojnie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy tylko zakończy się agresja Rosji na Ukrainę i rozpocznie się proces odbudowy kraju, to będzie on wymagał zaangażowania firm z całego świata, w tym z obszaru krajów niemieckojęzycznych.Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie, zapewnimy profesjonalne wsparcie w zakresie doradztwa podatkowego oraz księgowości na rzecz przedsiębiorstw, które zdecydują się na prowadzenie działalności bezpośrednio na terytorium Ukrainy.

Zakładanie struktur i opieka księgowa

Rejestracja odpowiedniej struktury biznesowej w Ukrainie, wsparcie w wyborze zgodnego z prawem a zarazem optymalnego systemu podatkowego dla Twojej działalności oraz kompleksowa obsługa księgowa dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Doradztwo

Wypełnienia obowiązków księgowych oraz składanie deklaracji podatkowych, pomoc w uzyskaniu pozwoleń i licencji, wymaganych do prowadzenia działalności gospodarczej, świadczenie usług doradztwa podatkowego oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi i skarbowymi.

 

Legalizacja dokumentów

Przygotowywanie i dostosowywanie zagranicznych dokumentów prawnych do wymogów obowiązujących przepisów krajowych, profesjonalne tłumaczenie dokumentów prawnych m.in. na język niemiecki i angielski.

Mamy odpowiedzi na Twoje pytania - napisz teraz!

Gotowy na współpracę?

Skontaktuj się z nami